Поведението на Иво Мирчев е поведение на разглезен нарцистичен тик-ток градски буржоа

Поведението на Иво Мирчев е поведение на разглезен нарцистичен тик-ток градски буржоа
15-05-2026г.
0
Александър Симов

Поведението на Иво Мирчев е поведение на разглезен нарцистичен тик-ток градски буржоа.

Какво имам предвид?

Да, куриерът на "Глово" е паркирал неправилно. Да, той е в нарушение. Политическият нарцис можеше просто да подаде сигнал, ако душата му не може да приеме това шокиращо закононарушение.

Но, не. Мирчев трябваше да се прави на екшън герой. Трябваше да продава видеопози. Трябваше да се пъчи като квартално ченге. Либерален "Тимур и негова команда".

Тук обаче има и по-дълбок момент. 

Само, който не се е интересувал и е живял с глава в изходното си отвърстие не знае на какъв гърч са подложени тези куриери. Как ги глобяват за закъснения. Как ги щавят, когато всяка недоволна кокошка реши да се оплаче на шефовете им. Как висят като луди в задръствания докато им стапят телефоните къде са и как може да закъсняват.

Човекът спира неправилно, за да може да даде доставката навреме, защото после никой няма да го оправдае за закъснението заради това, че не е имало места за паркиране. Това е гадна, мъчна, късаща нерви работа, която става още по-трудна заради системният натиск над тези, които я упражняват. И без това доходът им никак не е висок, ами и шефовете им постоянно ги стрижат, глобяват и притискат.

Сложете сега в това уравнение един високомерен политически пуяк, който е тръгнал да си прави автореклама, а заради такива като него доставчиците на "Глово" бачкат без сигурност и реални регулации…

И аз щях да замахна. Честно.

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.