Гледах снощи отразяването на някакво розово италианско състезание, кой знае защо провеждащо се в България. Чух как сме показвали красотите си. Освен тези от природата, има ли останали творения на човека из България, които да са показване?
Но особено ме порази тонът на репортажите, тип "индианци посрещат Големия бял брат, който дарява мъниста". Ах, журналисти, колкото горди, толкова прости…
А кметството на Пловдив наметнало розов плащ на символа на Победата над нацизма - толкова ви е акълът, боядисан в един единствен нюанс - розов.
Паметниците, пропагандони, са по принцип неръкотворни, колкото и да ги режете и намятате, ама това се осмисля с четене.
А писателят Георги Николов така коментира туй пусто Джиро:
"Направо ни джиросаха"!
Автор: Ира Антонова
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.