От “Чунга-чанга” до “Бангаранга”

От “Чунга-чанга” до “Бангаранга”
14-05-2026г.
0
отец Владимир Дойчев

Хаос. Парти хаос. Елате да се повъртите в нашия парти хаос. Ние сме България. Вижте лицето ни! Чуйте думите ни. Това е революция. Революция в думите! Те не означават нищо. Нищо, освен че грехът ни носи удоволствие. Един стар враг на народа ни става сценарист и импресарио. Държи огледало и ни снима с телефона си.

И друг път съм ви го казвал. Целта на врага на човешкото спасение не е просто да паднеш в грях! Дори не и да станеш жалък в него! Той иска да копнееш за грозното, да се състезаваш за него. И после да го развееш като идеал. Да го покажеш на света като своя емблема.

Не е въпросът само в това да бъдат рекламирани и финансирани лъжеучители. Но трябва извратеността им да бъде представена като духовна дълбочина. Майките да изпращат синовете си за жертви на тази “дълбочина”. А ако децата откажат да са жертви, родителите да се отричат публично от тях! През това време умниците на този свят да си наместват очилата и да обясняват, че няма нищо по-богоугодно от това. Щях да дам пример с псалом 105, но дори и там не е описано такова тържество на врага…

Да, човекът пее дебилни песни, а бесовете танцуват. Не е ново. Навремето караха пионерчетата да пеят “Чунга-чанга”, що сега да не е хит “Бангаранга”. То целят ни прословут преход е от “Чунга-чанга” до “Бангаранга”. Облякъл се някой в кожи, нарисувал си шестици, забавлява се че е заприличал на бяс. Мислите, че това иска врагът ви? Подценявате го! Той иска да охристиянизирате случващото се. Да го напръскате с благочестието си. Да влезете в ролята на очилатия възторг от ламата. И да се изокате сериозно: “Какво му е лошото? Вие завиждате? А ние се радваме на успеха на космясалото безсловесно представяне на страната ни!” И да подсмръкнете заплашително срещу задръстеняците!

Ето това заплашително подсмъркване ще вземе врагът и ще го покаже на Господа. И ще Му рече: “Ето тези, за които Ти се разпъна и които твърдят, че са Твои. В Конституцията им пише, че са Твои, но виж, виж за какво подсмърчат…” А после ще рече и за другите неща - костюмите на артистите и лазерните епилатори на духовните учители, за смелите защитници и вярващите дарители!

А през това време ние с възторг ще пеем:

Бангаранга - весело живем,
Бангаранга - песенку поем…

И тъй, 40-годишният преход свърши! Но, знаете ли, не всеки преход стига до обетованата земя. Понякога завършва в преизподнята! “…Нека те запаля, запаля, нека те запаля. Хайде, нека те придърпам в дълбокото… Уу!”

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.