Състоянието на гробищния парк в кв. “Ботунец” е потресаващо

Състоянието на гробищния парк в кв. “Ботунец” е потресаващо
13-05-2026г.
0
Карлос Контрера

Състоянието на гробищния парк в кв. “Ботунец”, район “Кремиковци”, е потресаващо... Подобно отношение е меко казано варварско! Подобни гледки са абсолютно недопустими.

Гробищните паркове са пубична общинска собственост. Това е отношението на Столична община и специално на район "Кремиковци" към паметта на починалите. Грозно е! Става дума за обикновена дейност като косене, а не за ядрена физика. Така ли изразяваме като общество почитта си към мъртвите.

През миналата година общинските такси за гробни места бяха увеличени и от администрацията на Московска 33 (тогава зам.-кмет по финансите беше днешният министър на иновациите и дигштализацията Иван Василев) се кълняха, че ще осигурят адекватна поддръжка като има повече средства. Е, виждаме…

Безхаберието е пословично! Обръщам внимание на кмета Васил Терзиев, че в редица гробищни паркове в Столична община положението е подобно. Да взема мерки и то незабавно! Срамота е!

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.