Нещата в Европа рязко се променят. Въпросът е дали още има шанс

Нещата в Европа рязко се променят. Въпросът е дали още има шанс
14-07-2025г.
0
Лентата

Испания пламна през уикенда от изключително сериозни бунтове срещу мигрантите. Всичко започна в градчето Торе Пачеко, където мигранти от Северна Африка са пребили зверски 68-годишен мъж. Без никаква причина. Ходил си към местното гробище и те го нападнали, за да заснемат клипче в социалните мрежи как го бият, което е особено популярно в техните среди. Поведение на покорители…

Малко след това излизат на протест местните испанци. Да, ама в градчето 30%!!!! от населението се оказва мигранти. Разбира се, по-млади и жизнени от местните. Те се организират на групи и дават отпор на испанците. Не само това, ами очевидно полицията, която уж била испанска ама май не, позволява до голяма степен това. Няколко испанци също са ранени от камъни и други предмети и са в болницата.
Явно и в други части от Испания виждат какво се случва и също са се надигнали. Групи ултраси са се организирали и в Бургос и Алмерия.

Медиите се опитват да обвинят "крайнодесните" и да изкарат, че няма никакъв проблем, ама май вече духа излезе от бутилката.
Подобни случки имаше и във Великобритания, където местните протестираха пред поредния хотел, в който се приютяват бежанци. Пък в Ирландия бяха построили и запалили дървена конструкция, върху която има изобразена лодка с бежанци.

Нещата в Европа рязко се променят. Въпросът е дали още има шанс - защото като гледам Испания, как едни жизнени, активни и организирани мигранти вече имат критичната маса да се защитят ефективно, местните са възрастни, деморализирани и дезорганизирани. А полицията, държавата и медиите са твърдо на страната на мигрантите.

Само знам едно - вече всички те май го виждат това и се радикализират с бясна скорост.

Виктор Блъсков

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.