Псевдоними винаги е имало:
Радой Ралин, Сирак Скитник, Елин Пелин...
и моят добър приятел Тома Троев.
Но, вижте какви псевдоними! Български!
След така "нашумялата" Рене Карабаш / звучи ми като име от "Котарака в чизми", срещнах още едно недоразумение: Мари Димитри?!
Колко трябва да нямаш нищо между ушите, колко трябва да си окьоравел заради едната публичност, за да не се подпишеш с истинското си име под това, което си сътворил?!
Евтин медиен похват, който отблъсква, а не привлича.
Ако някой си мисли, че като си сложи някакъв екзотичен псевдоним, ще стане писател/поет/ явно мноо се е объркАл.
Спиро, Груйо, Горица, Недялка, Ваклин, Вълко, Вълчо, Димитра, Спаса/Спаска/, Тодора... и още други имена изчезват от именника на българския език, точно заради такива Карабаши и Димитри!
"О, неразумний юруде..."
Преди 500 години един англичанин се е казвал Джон, но и днес се казва Джон неговият пра, пра, пра внук.
Колко хора познавате след 90-та година да се казват Петко, Петрана, Велико, или Величка?!
Срамота е!
Но пък е бъкано с Робърт, Франческо и Лоренцо / но не Ламас/
Гордея се с името си: Димитър!
Гордея се, че сина ми се казва Богдан!
Гордея се с моят брат Стайо!
Гордея се с моят приятел Гинчо!
Красота и хармония от български имена!
Български!
В България се раждат българи, не джоновци, джаковци и робертовци!
Да, патриот съм и като такъв ще склопя очи, когато ми дойде времето.
Дотогава ще псувам всеки либераст, дръзнал да претопява българщината!
Да усмива цървилите, хорАта, гайдите и потурите!
Анатема!
"За какво ми е Свят без България."
Автор: Димитър Никифоров
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.