Борислав Сарафов е подал оставка като директор на Националната следствена служба и се очаква това да влезе като извънредна точка в дневния ред на кадровиците, научи "24 часа".
По закон началникът на следствието е и заместник-главен прокурор. Преди дни стана ясно, че според министъра на правосъдието Николай Найденов Сарафов трябва сам да се оттегли от поста, след като Висшият съдебен съвет отказа да образува дисциплинарно производство срещу него.
Източник: “24 часа”
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.