Две последователни шокиращи убийства в страната-символ на модерния свят

Две последователни шокиращи убийства в страната-символ на модерния свят
11-09-2025г.
0
Дахер Ламот

Чарли Кърк е починал.
Преди няколко дни млада украинка бе заклана от чернокож без нищо да е направила, ей така, безпричинно. 
Две последователни шокиращи убийства, показни, а това става в страната-символ на модерния свят.
Не трябва ли да си зададем някои въпроси?
Като например дали ще тръгне масово по мрежите движения с лозунг от сорта на "White lives matter"? 

И дали футболистите, и въобще спортистите на Запад, сега ще клекнат на земята с изправен юмрук в памет на това невинно украинско момиче, както го направиха за онзи чернокож наркопласьор, който бил насочвал пистолет срещу бременна жена? При това го правеха в продължение на повече от година.
Не виждам никакви такива истерични организирани протести, нито реакции на спортисти.  
Как щяха да реагират в същия случай познатата ни зомбирана прослойка, ако убитото момиче бе рускиня или палестинка? Защото съм убеден как - щяха да ликуват и щяха да злорадстват "Ами заслужава си го, терористката!" 
Нищо не е нормално в самата тъкан на реалността. Полицаи и ученици се шамарят в 5 сутринта, пак някъде в толкова дерайлират трамваи, после още трамваи излизат извън релси  в същия ден, полицейски син, надрусан, гази семейство с деца...
Ние просто сме отражение, получено от същото криво огледало. 
Остава да се оправдаем, че в Непал е по-лошо. Там набиха политици и опожариха и свалиха правителството.

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.