300 евро на монети са били откраднати от касата на Кътинския манастир. Парите са били подготвени за обмен в банкноти.
Грабежът е станал вечерта събота срещу неделя. Крадецът е разбил вратата и е влязъл вътре.
Полицията работи по случая, но още не е установила виновния. Не е ясно дали е само един, или са повече.
В момента тече ремонт в магерницата на манастира, прави се нова кухня и крило за живот, разказа игуменът пред Би Ти Ви.
В манастира има СОТ. Алармата му се е задействала и е изплашила грабителя, той е избягал и не е събрал всички монети, но явно частната охрана не е успяла да го спре.
Желаещите да помогнат могат да посетят манастира или да се обадят на игумена свещеник Николай Пенев на телефон 0885873011.
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.