“Некадърниците” на първа страница на “Либерасион”: вътрешният министър Рьотайо, Макрон и несъстоялият се премиер Лекорню

“Некадърниците” на първа страница на “Либерасион”: вътрешният министър Рьотайо, Макрон и несъстоялият се премиер Лекорню
07-10-2025г.
0
Иво Христов

“Некадърниците” на първа страница на “Либерасион”: вътрешният министър Рьотайо, Макрон и несъстоялият се премиер Лекорню. 
Забелязвам, че френските форуми се българизират. Аналитичните мнения са много редки. Преобладава омерзението от политическата класа (“всички са маскари”), заричанията “няма да им гласувам” и презрението към Макрон. 
“Макрон проправя пътя на крайната десница, която бизнесът ще избере като последна преграда пред надигащото се недоволство на ощетените”, пише един трезвомислещ коментатор и това е доста вероятен сценарий. 
Спомнете си “ХХ век” на Бертолучи. 
След Германия, и Франция потъва в собствените си проблеми. ЕС дори не е тема в дебатите. 
Тъкмо в този момент България чука на вратата на Еврозоната и това ни се представя като цивилизационен избор. 
Изглежда неизменният цивилизационен избор на българския “елит” е катастрофалната глупост

Banner

© 2025 Lentata.com | Всички права запазени.