“МЪЛНИЯ от ПАРИЖ! Премиерът Радев спря кранчето за Украйна, посече войнолюбците и поиска незабавни преговори с Путин!
Приятели, Евроатлантическата секта у нас е в клинична смърт и с отпаднала необходимост! Българският Министър председател Радев зашлеви исторически шамар на жълтопаветния слугинаж: Първо хлябът, стандартът и сигурността на българите, после чуждите войни! Малоумниците ръководещи Европа да спрат да си играят на руска рулетка с най- мощната ядрена сила!
Приятели, днес се случи немислимото за родния политически планктон!
От Париж, а не откъде да е, от сърцето на уж либералната европейска върхушка, прозвуча гласът на здравия разум! Глас, който със сигурност е докарал до прединфарктно състояние цялата грантаджийска, евроатлантическа, от соросоидни ибрикчии сглобка в София!
Премиерът Румен Радев буквално взриви дипломатическото лицемерие и каза на глас това, което 80 процента от българите си мислят всеки ден, докато броят центовете си в портфейлите! Край с безусловната подкрепа! Край с изпразването на родните складове! Край с истерията да бъдем пушечно месо в една геополитическа месомелачка, дирижирана от задокеански кукловоди и алчни фашистки подлоги от ръководството на ЕвроГейския съюз, срещу държавата освободила ни от 500г турско робство-Русия!
Българският Премиер Радев доказа, че е истински генерал и мъжкар, като заяви пред Макрон: „България има интерес първо да гарантира стандарта на живот и сигурността на българските граждани и след това може да отделя средства за такива неща.“
Чухте ли добре, господа шарлатани? Чухте ли добре вие, които всеки ден от трибуната на Народното събрание се надпреварвате кой по-бързо ще се наведе пред чуждите посолства? Кой по-бързо ще подари последния ракетен комплекс, последния ни патрон, и последния БТР на крадецът обсебил милиарди- според данни на ФБР Зеленски? Радев ви го каза в прав текст предатели, пред Еманюел Макрон: ПЪРВО БЪЛГАРИЯ! Първо нашите баби и дядовци, които мизерстват с унизителни пенсии! Първо нашите майки, които не могат да си платят тока! Първо Националната сигурност на суверенна България, а чак след това – „такива неща“ като въоръжаването на чужди армии!
Това е изречението, което ще предизвика тежки стомашно-чревни разстройства в редиците на „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“ и на всички ППДБЕР@СТИ! Вече си представям как пишат доноси до Брюксел, как скубят коси от плешивите си кубета и кършат пръсти по телевизионните студиа! Но истината боли!
А истината, която Радев хвърли в лицето на целия европейски елит, е още по-страшна за тях! Държавният глава бръкна директно в раната, за която Брюксел отказва да говори.
„Това, което мен ме притеснява, е стремежът на Европа да постигне конвенционална победа над най-голямата ядрена сила в света. Това е риск!“
Ало, войнолюбците?! Ало, диванните псевдогенерали, които искате да превземате Москва от жълтите павета в София! Вие осъзнавате ли какво ви казва човекът? Осъзнавате ли, че безумните ви напъни да победите конвенционално ядрена свръхсила не е просто малоумщина – това е самоубийствена тъпотия! Това е покана за ядрен апокалипсис, който ще превърне Европа в радиоактивна пустиня! Премиерът Радев изрече табуто – Европа се самоубива, водена от чужди интереси!
„Европа трябваше да е водеща в преговорите с Русия, а не да се инициира от други играчи“, отсече Радев. Всички знаем кои са тези „други играчи“. Всички знаем откъде идват опорките. Европа, според Радев, трябва да бъде суверенна, а не нечий послушен пудел.
И тук идва най-важното послание от Париж. Призивът за МИР. Призивът за ПРЕГОВОРИ. Защото, както подчерта Радев, има достатъчно подготвени европейски политици, които могат и трябва да седнат на масата за преговори с Русия. Заради ескалацията. Заради хилядите избити. Заради това, че ядрената ескалация виси като Дамоклиев меч над главите на децата ни. Трябва тотална смяна на политиката спрямо Украйна – от наливане на масло в огъня, към търсене на дипломатически изход!
Днес в Париж видяхме нещо, което отдавна липсва в българската политика – държавническо поведение с гръбнак. Докато в София дребни политически брокери си разпределят порциите на властта, сменят си министрите и си гласуват безотчетни милиони, някой трябваше да каже на Европа, че България не е бездънна яма за чужди каузи!
Сега очакваме реакцията на машината за лайномети! Очакваме всички дежурни „експерти“ по национална сигурност, грантово зависими политолози и телевизионни шамани да излязат и да обявят Радев за „путинист“, „предател“ и какво ли още не. Защото те друго не знаят! Тяхната Родина са грантовете от дЕдо Сорос!
Но думите вече са изречени. Бомбата е хвърлена. България спира да бъде послушната пешка. Ние искаме мир, искаме преговори и преди всичко – искаме СИГУРНОСТ за СОБСТВЕНИЯ си НАРОД! Всичко останало е НАЦИОНАЛНО ПРЕДАТЕЛСТВО, което историята – и българският съд в един по-светъл ден – ще ОСЪДИ СУРОВО и СПРАВЕДЛИВО!”
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.