Хванаха шофьор с 1,07 промила алкохол, готвел се да вози деца на екскурзия

Хванаха шофьор с 1,07 промила алкохол, готвел се да вози деца на екскурзия
22-05-2026г.
0
Лентата

Шофьор на пътнически автобус, който трябвало да превози деца от Горна Оряховица на екскурзия до Русе, е хванат с 1,07 промила алкохол. Тестът с дрегер била регулярен - прави се преди всяко организирано пътуване.

Около 8 часа сутринта, пред ОУ "Иван Вазов", полицейски патрул проверил водача и дрегерът показал над един промил алкохол в издишания въздух. Очаква се мъжът да бъде задържан за 24 часа.

Великотърновската фирма, собственик на автобуса, изпратила друг водач, чиято проба била отрицателна.  

Източник: Нова телевизия

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.