Телата на 39 души са намерени в багажно отделение на ТИР в Есекс.
Полицията е извикана от линейка малко преди 01:40 британско време след откритието в Индустриален парк „Уотърглейд“ в Ийстърн авеню, Грейс.
Шофьорът на камиона, 25-годишен мъж от Северна Ирландия, е арестуван по подозрения за убийство.
Полицията в Есекс заяви, че камионът е пътувал от България и е влязъл в страната през Хоулихед, Англъси, в събота.
По първоначални данни 38 възрастни и един тийнейджър са загинали.
Главният началник на полицията, Андрю Маринер заяви, че служителите се опитват да идентифицират жертвите, но предвиждат "продължителен процес".
"Арестувахме шофьора на камиона във връзка с инцидента. Той остава в полицейския арест, докато нашите разследвания продължават", каза той.
Вътрешният секретар Прити Пател заяви, че е " шокирана и натъжена“ от този крайно трагичен инцидент".
Депутатът Джаки Дойл-Прайс заяви, че това е "болезнена новина".
"Трафикът на хора е отвратителен и опасен бизнес", написа тя в Туитър и добави, че се надява полицията в Есекс да "изправи тези убийци пред съда".
През юни 2000 г. телата на 58 китайски имигранти са намерени в камион в Дувър. Следващата година холандски шофьор на камион беше затворен за тяхното убийството.
Към 12:30 ч българското външно министерство реагира, че към момента МВнР не разполага с информация за публикации в британски медии за намерени мъртви 39 души в камион, за който се твърди, че е дошъл от България. Посолството ни Лондон е в контакт с местните власти и проверява случая.
Източник: bbc.com
{BANNER_ID-4}
{BANNER_ID-3}
{BANNER_ID-4}
{BANNER_ID-3}
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.