Питбулът Зевс, който нападна и уби 3-годишно дете в пазарджишкото село Мокрище през януари т.г., е участник в рекламна кампания на неправителствената организация „Вотан“, която в момента се грижи за животното.
Снимката на Зевс, както и на други кучета, приютени от "Вотан", е отпечатана върху рекламни тениски, които дарителите към организацията могат да получат като подарък.
Надписът на тениската със Зевс е на английски и гласи: „Няма лоши кучета, само глупави хора“.

Тениските могат да бъдат получени при минимално дарение в размер на 30 лева.
Според хората от „Вотан“ Зевс не е проявявал агресия и дори го описват като „добродушен и спокоен“.
От публикация в тяхната страница във Фейсбук става ясно, че все още не е взето окончателно решение дали питбулът ще бъде евтаназиран.
Въпросът дали кучето да бъде евтаназирано предизвика остри реакции в социалните мрежи.

Обособиха се два лагера – тези, които искаха кучето да бъде евтаназирано и другите, които твърдяха, че животното не може да носи вина за нападението.
Трагичният инцидент с тригодишното момченце от Мокрище стана на 29 януари.
То тръгнало за дворната тоалетна, а малко по-късно било намерено мъртво близо до колибката на питбула.
В крайна сметка Зевс бе предаден за отговорно пазене на „Вотан“ с условие до приключване на досъдебното производство той да не бъде преместван и осиновяван.
{BANNER_ID-4}
{BANNER_ID-3}
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.