Созопол е дестинация номер 2 в света за 2015 година!

Созопол е дестинация номер 2 в света за 2015 година!
20-04-2015г.
98
Лентата

На церемония в Мадрид, родното черноморско градче Созопол се класира на второ място в категория „Награда за дестинация” на Съвета за световен туризъм и пътуване!

Първото място е присъдено на словенската столица Любляна, заради чистотата, спокойствието и зеленината на града.

По време на церемонията,  която онлайн потребителите имаха възможност да гледат на живо в сайта на организацията, председателят на съвета отдели специално  внимание на Созопол, който по думите му, с приза си за дестинация номер две в света, гарантира на България много туристи и я превръща в световна дестинация.  

Припомняме ви, че още в началото на годината, градът на Аполония влезе в Топ 3 предпочитани дестинации в света.

„Хората от българския град Созопол допринасят изключително много, заедно с местната администрация, за генериране на иновациите, запазващи духа на античността и красотата на тази уникална дестинация. Реставрациите на античните ценности и забележителности в града допринасят за запазването на автентичния бранд на града.” – отбеляза председателят на съвета.

Е,  дано наистина се очертава  динамично  лято за туризма в Созопол през 2015!

Може би пък нямаме чак толкова поводи за оплакване, след като втората най-предпочитана дестинация в международен план ни е на една крачка разстояние!

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.