Нобелистът, открил ХИВ: Няма да се ваксинирам

Нобелистът, открил ХИВ: Няма да се ваксинирам
29-12-2020г.
32
Гост-автор
В интервю от 17 декември, публикувано и в платформата Youtube, носителят на Нобелова награда за медицина и откривателя на ХИВ - Люк Монтание заяви, че твърдо няма да се ваксинира и добави, че при симптоми на грип взима Цитромоцин. Запитан за мнението му относно новата RNA ваксина, ученият каза, че това е дългосрочен проект и ако имунизацията се наложи сега, това би било голяма грешка, тъй като  реакциите са неизвестни на този етап и могат да се очакват всякакви  проблеми, като ракови заболявания, например. 

Интервюто предизвика много различни реакции в световната мрежа. Разгоряха се дискусии. Противниците на ваксината приветстваха критичното му изказване като настояват, че човечеството трябва да чуе всички "за" и "против", преди да вземе решение какво да прави.

Привържениците на имунизирането пък посочиха, че професорът вече е на преклонна възраст (88 г.) и му е трудно да е обективен. Предлагаме ви основни тези от последното му интервю.
 
Според Монтание това, което се случва днес, е игра на вещици. Нито възрастните, нито децата не трябва да бъдат  използвани като опитни мишки, тъй като е неетично и не може да се допусне да има починали в резултат на ваксина. Д-р Монтание е притеснен, тъй като не е известно също така какво ще се случи и при бъдещите поколения в резултат на тази ваксина. Запитан дали ваксинирането е единственото решение за кризата, той отговаря, че не е и че съществуват успешно прилагани лечения, като Цитромицин и Хидроксихлорокин, които не са скъпи. 

На въпроса "Кой стои зад тази криза?", д-р Монтание казва, че става  въпрос за изключително влиятелни хора, които са финансово подплатени, между които е Бил Гейтс. Водещият на предаването го пита дали не се страхува, че изказвайки подобно мнение може да се намери в психиатрична клиника, както се е случило с професор Fourtillan, който е дръзнал да изрази мнението си за кризата. 

Д-р Монтание изрази надежда, че никога няма да се върнем във времето на Сталин, когато неудобните хора са  затваряни в психиатрични клиники и добави, че той просто държи да говори истината.
 
Преди три години, световноизвестният учен и носител на Нобелова награда за медицина проф. Люк Монтание гостува ексклузивно в предаването „120 минути” по bTV, където сподели мнението си за ваксините и антибиотиците. Нека си припомним мнението му.

„Не трябва да се колебаем да приемаме антибиотици в зависимост от това дали те действат или не. Ако антибиотикът има положително действие, той трябва да се приема”, посочи проф. Монтание. Той изтъкна също, че третираме с тонове антибиотици животните, които след това изяждаме.
„Трябва да бъдем разумни. Антибиотиците и ваксините са много важен път за превенция на заболяванията, но не трябва да се мисли, че тези сегашни ваксини нямат нежелани въздействия по няколко причини”, каза още професорът.

„Те използват една субстанция, която увеличава имунната мощ срещу микробите, но такива добавки обикновено съдържат алуминий. И този алуминий чрез ваксината преминава и влиза в нашия мозък, което може да бъде вредно. Някои тежки неврологични заболявания, аутизмът по-специално, може би и Алцхаймер, също се влияят от съдържанието на алуминий. Така че такива ваксини трябва да се избягват”, допълни той.

Според него не бива, както навремето, ваксинациите да бъдат задължителни в демократични държави, където хората могат да правят избор. „Трябва да се знае, че такива неприятни заразявания могат да бъдат избягвани и с други средства, не само с ваксини”, посочи Люк Монтание.

„През XX век, беше прието, че този риск (ваксината) може да се приеме, тъй като осигурява защита на голяма маса от хора. Вече не сме в XX век. Аз съм лекар и моята етика не ми позволява да причинявам смърт или заболявания с моите медицински дейности. Ако дадена ваксина причинява смърт, аз отказвам да я прилагам, макар тя да не води до смърт всички, а да става дума само за единични случаи”, каза още Люк Монтание пред bTV.
 
 Източник: spisanie8

© 2024 Lentata.com | Всички права запазени.