Едно дете загуби живота си, а друго се бори за своя в столична болница.
Не можем да губим децата си по този начин. Нямаме право на повече грешки. Това написа във Facebook Злата Ризова.
Публикуваме целия текст без редакторска намеса:
Не знам имената на децата. Не знам и формулата как да предпазим останалите. Но знам, че вече сме закъснели. Знам, че децата ни стигат по-лесно до наркотици, отколкото до енергийни напитки например.
Присъединявам се към призива на Иван Демерджиев за безкомпромисна борба с наркотиците. Отговорността е на всички нас - родители, учители и институции.
Рискувам да бъда обвинена в популизъм или в какво ли още не, но ще поема този риск. Още във вторник ще поканя на една маса всички отговорни институции, за да търсим решенията в диалог. Ясно осъзнавам, че може би разговорът е закъснял, но и, че нямаме повече време за губене!
Дотук се простират правомощията ми като обществен посредник. Това е, което мога да направя.
Изказвам искрени съболезнования на семейството и близките на загиналото дете.
С молитвите си съм със семейството на пострадалото момче.
Бог да е с него.
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.