Директорът на НАСА Джим Брайдънстайн обяви, че американската космическа агенция си е поставила за цел да изпрати отново астронавт на Луната през 2024 г.
Първоначалният план беше това да стане през 2028 г., когато в орбита около естествения спътник на Земята да има изградена междинна станция, от която да се спускат капсули на повърхността на Луната.
Брайдънстайн обаче е сигурен, че НАСА ще успее да се подготви за човешка мисия само след 5 години.
Той призна, че му харесва идеята два екипажа да се спуснат едновременно на Луната, при това от двете страни на естествения спътник на Земята.
Лунната станция, която е замислена като многофункционален център за командване и за многократно използване, ще позволи осъществяването на подобни дейности, каза ръководителят на НАСА, визирайки едновременното кацане на два или повече екипажа на Луната.
***
Източник: www.dnevnik.bg
{BANNER_ID-4}
{BANNER_ID-3}
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.