Красимира Обретенова – майката, заради която премиерът Бойко Борисов се разплака, проговори от Холандия, където замина, за да осигури добър живот на болното си дете.
„При семейство съм, което е от Варна. То е в почти същото състояние като моето момиченце“, поясни майката на детето с увреждания.
„Познавам социалната система на Холандия от много години.
За да се започнат грижите за детето трябва да се направи адресна регистрация, плащане на здравни и социални осигуровки и системата вече идва при теб – най-общо казано.
Всички специалисти, които са необходими за детето, идват при нас и ни помагат.
Образно казано вече и системата поема грижите това дете да развие потенциала си.
Междувременно родителят има възможност или да работи или да бъде асистент на детето си, но това няма нищо общо с понятието „асистент“, каквото е известно у нас“, поясни Обретенова.
„Все още ни предстои регистрация в общината.
За щастие цялата система тук е „електрифицирана“ – нещо, което е добре за всички и нещо, което от години се опитвах да променя в България“, каза още майката.
***
Източник: blitz.bg
{BANNER_ID-4}
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.