Америка е суперсилата, Тръмп е суперлидерът

Америка е суперсилата, Тръмп е суперлидерът
19-08-2025г.
0
Александър Урумов

Америка е суперсилата, Тръмп е суперлидерът. 
Това е посланието на тази снимка. 
Тази снимка ни показва как шефът е извикал в кабинета си свои подчинени - така, както би извикал членове на своята администрация. 
Не в зала зад дълга маса, зад която от двете страни стоят равнопоставени лидери. Не. 
Шефът зад бюрото и подчинените пред него - на килимчето наредени. Това е реалността, останалото са емоционални интерпретации и истерични хлипове.
ЕС не разполага със своя армия, не разполага с глобално значима индустрия, не разполага със стратегическа визия за развитие, /а има “зеленистки” и антихристки планове за самоунищожение/, не разполага с единна външна политика, не разполага с високи технологии.../глобалният Топ 20 на хай-тек компаниите го казва - САЩ, Китай и азиатски “тигри”/. 
Защо не разполага? Защото не разполага с лидери. 
Върховете на ЕС са окупирани от подставени марионетки, изпълняващи заповедите на антиевропейско и антихристиянско задкулисие. Мракът режисира зад завесите, марионетки на конци танцуват на сцената. Това е ЕС днес. 
Тези марионетки могат най-далеч да стигнат до пред бюрото на Доналд Тръмп, президентът-суперлидер на суперсилата Америка. Когато ги покани. 
Ако остане до тях, ще направят ядрена война. Те точно натам бяха тръгнали. И то не от друго, а от страх, некадърност и безгръбначие. 
Френски мъжожени, немски антихристиян-лъжедемократи, английски пародии на минало величие, италиански мажоретки, нидерландски меки китки начело на НАТО, корумпирана лъжкиня начело на ЕС… как едно здраво място няма. 
Това са лидерите на злополучното творение, в което се превърна мечтата и доброто начало на обединена Европа - свободно движение на хора, стоки и капитали. 
Красивата европейска идея, превърната от безхарактерност в посмешище на цял свят. 
Може да е израз на християнски фундаментализъм - впрочем, все по-голяма нужда има от него - но тук трябва да бъдат припомнени онези думи на Спасителя: 
Който не събира с мен, той разпилява. 
Ето я разпиляната европейска плява пред бюрото на Доналд Тръмп - когото довчера хулеха и на когото днес отидоха да му се поклонят.
И тепърва ще му се покланят. 
Защото са страхливи, защото са некадърни, защото са безгръбначни и самолишили се от достойнство. 
Рим не е паднал за един ден. 
Но е падал ден след ден. 
Спомнете си падането на Рим. 
И вижте на снимката още един ден от падането на ЕС.

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.