Васил Терзиев: Има политически привкус зад тези протести

Васил Терзиев: Има политически привкус зад тези протести
15-05-2025г.
95
Лентата

Има политически привкус зад тези протести. Това е и причината да смятам, че не разговарям с Иван Кирилов. Това каза кметът на София Васил Терзиев по БНТ.

"Това не е защото не харесвам Кирилов, а защото смесването на политическа роля и синдикална работа не е уместно. Не знам с кого си говоря - с политика или синдикалиста", допълни той.


На 14 май София осъмна без наземен транспорт. Служителите блокираха депа и автобусни гаражи в столицата. Действията им не обхващаха работата на столичното метро.

Кметът Терзиев вече обяви, че общината не може да си позволи повече от 100 лв. вдигане на заплатите в момента.

"Синдикатите искат 400 лв. увеличение нетно към стартовата заплатата, 500 лв. догодина и 600 лв. за  2027г.. Това облечено в цифри означава 50-60 млн. тази година, 60-70 млн. догодина и около 100 млн. догодина. Сумарно това са 400 млн. ", каза Терзиев

Как ще правим пътища?, попита кметът на София.

"Трябва да се направят оптимизации. Но това нещо няма как да се обещае и после да се окаже, че имаме 70 млн. дупка. Това, което се иска е да плащаме само за увеличението на заплатите в градския транспорт", допълни той .

Аз говоря с цифри и конкретика, а от другата страна ми се казва "не ми харесва". Не може да се гледа само на ниво транспорт, допълни той.

Днес целта е да се видим със синдикалните организации, каза Терзиев.

Източник: 24 часа

© 2025 Lentata.com | Всички права запазени.