Бившият посланик на САЩ в Организацията на обединените нации, Джон Болтън, изрази мнението, че:
„Тръмп не загуби, но Путин определено постигна чиста победа.“
Говорейки пред CNN, той отбеляза, че:
„Тръмп не излезе от срещата с нищо друго освен нови срещи. Путин, мисля, постигна значително напредване в преформулирането на отношенията със САЩ — цел, която винаги съм вярвал, че е ключова за него. Той се измъкна от санкциите, няма примирие, следващата среща не е определена, а президентът Зеленски не научи нищо от това, преди пресконференцията.“
Болтън добави:
„Смятам, че сме далеч от края, но бих казал, че Путин постигна повечето от целите си, докато Тръмп постигна много малко.“
По-нататък той коментира:
„Ще кажа и друго: Тръмп изглеждаше много уморен там. Не разочарован. Уморен. И трябва да видим какво означава това.“
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.