Четирима души са загинали, а други трима са настанени в болница след тежка катастрофа между миниван с украинска регистрация и товарен автомобил на пътя Русе – Бяла, в участъка между Екзарх Йосиф и Две могили. Сигналът за инцидента е подаден в 09:45 часа.
Според брифинг на главен инспектор Лъчезар Близнаков от “Пътна полиция“, в украинския ван е пътувало шестчленно семейство, което се е връщало от ваканция в Турция. Около 05:00 часа сутринта превозното средство е влязло на българска територия.
Пет часа по-късно, в участъка край Две могили, шофьорът на минивана е навлязъл безпричинно в лентата за насрещно движение и се е ударил челно в тира, който е пътувал към Русе.

“Товарният автомобил по всички следи, които се виждат на място, и от снимките, които са публикувани в интернет, е бягал максимално, опитвал се е да избегне удара“, допълни инспектор Близнаков. Все още се изяснява точната причина за навлизането в насрещното – разсейване, заспиване на водача или друга причина.
На място са загинали четирима членове на семейството: дядото, бабата, майката и едно от децата (на 11 години).

От Университетската болница “Канев“ в Русе съобщиха за БТА, че оцелелите от пътуването 43-годишен баща с травми на краката и 12-годишно дете са настанени в хирургичното отделение. Състоянието на детето не е тежко, правят му се изследвания и ще бъде оставено за наблюдение. Шофьорът на камиона също е транспортиран в болница.

Участъкът от пътя временно бе затворен за движение. Въведен бе обходен маршрут през Две могили – Иваново – Божичен – Басарбово – Русе.
Източник: viaranews.com
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.