Израелски министър потвърди, че целта на кампанията срещу Иран, е да свали ръководството му

Израелски министър потвърди, че целта на кампанията срещу Иран, е да свали ръководството му
18-06-2025г.
0
Лентата

Израелският министър на отбраната Израел Кац подхрани спекулациите, че кампанията на страната срещу Иран, която продължава шести ден, има за цел не само да спре неговата ядрена програма, но и да свали ръководството му, предаде ДПА, цитиран от БТА.

"Символи на правителството биват бомбардирани и разрушени – започвайки от националния орган за радио и телевизия, скоро и други цели, а тълпи от жители бягат", написа днес Кац в "Екс",.
"Така се сриват диктатурите", добави той.

В понеделник израелската армия бомбардира централата на иранската държавна телевизия по време на живо предаване. Медията съобщи за убити и ранени при удара.

Откакто ударите започнаха в петък, Израел порази ирански ядрени съоръжения и военни обекти и уби редица ирански висши военни.

Атаките по невоенни обекти обаче подхраниха спекулациите, че целите на Израел се простират отвъд това да спрат Иран от сдобиването с ядрено оръжие, отбелязва ДПА.

© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.