Изминаха 22 години от трагедията, при която във водите на река Лим загинаха 12 български деца. Вече рядко се говори за тях.
Както всяка трагедия, и тази се забравя.
Аз я помня. Помня и борбата на родителите за промяна.
Същата, която водя аз сега.
„Ангелите от Лим“ си отидоха, но болката на родителите гори душите им и днес.
Тази болка не минава никога.
Въпросите останаха, а отговорите им кънтят със страшна сила.
Кой тогава се опита да скрие истината и направи грешна експертиза, която беше отхвърлена?
Знае ли някой кой беше това преди цели 22 години?
Един професор, който тогава е бил млад доцент…
Станимир Карапетков е вещо лице и по делото „Лим“.
„Попитах го: Защо лъжеш, Карапетков? Нали и ти имаш деца? Не ми отговори.“
Товa не са мои думи, а думи на един от родителите на издавените в Лим деца.
Думи, които са актуални и днес.
Цели 22 години държавата не обърна внимание как се пишат стотици експертизи и как истината се подменя с удобна за някого версия.
Колко години още трябва да чакаме, за да се задейства държавата?
Тези, които дойдоха на власт с гръмките обещания за промяна, са длъжни да вземат мерки, защото ще бъдат следващите, пометени от площада.
Явно за тях има по-важни неща от живота на българските граждани, щом вече умело управляват, но не обръщат внимание на този огромен проблем за съдебната система – вещите лица.
Именно затова създадох „Сияние“ – защото на никого не му пука. Техните деца са живи и здрави, учат в чужбина и са много далеч от родната тиня.
Да, ама не!
Време е да се задействате. Очакваме правосъдие и арести, а не поредните лъжи и сляпа тишина.
Няма никакво време!
Автор: Николай Попов
© 2026 Lentata.com | Всички права запазени.